Starostwo Powiatowe w Rybniku

Obwieszczenie Starosty Powiatu Rybnickiego z dnia 21.05.2024 roku w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów

OBWIESZCZENIE
Starosty Powiatu Rybnickiego
z dnia 21.05.2024 roku

w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów.

Na podstawie art. 49 oraz art. 10 § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 572), w związku z art. 17 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia skutków kradzieży tożsamości (Dz.U. z 2023 r. poz. 1394).

ZAWIADAMIAM

o wygaśnięciu decyzji o rejestracji pojazdów wydanych przed dniem 14 marca 2005 r., dotyczących pojazdów nieposiadających ważnego okresowego badania technicznego, w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych, jeżeli pojazd im podlegał przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed wejściem w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości.

Wygaśnięciu nie będą podlegać decyzje o rejestracji pojazdów zabytkowych oraz wolnobieżnych.

Wygaśnięcie decyzji o rejestracji nastąpi z mocy prawa 10 czerwca 2024 r.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z przepisami pojazd, którego decyzja o rejestracji zostanie wygaszona z dniem 10 czerwca 2024r. może podlegać powtórnej rejestracji w przypadku spełnienia przez właściciela pojazdu warunków niezbędnych do rejestracji.

Wykaz numerów rejestracyjnych pojazdów, w stosunku do których nastąpi wygaśnięcie decyzji o rejestracji pojazdu, został przekazany Staroście Powiatu Rybnickiego przez Ministra właściwego do spraw informatyzacji.

Właściciele pojazdów objętych w/w decyzjami mogą uzyskać dodatkowe informacje w Referacie Komunikacji Starostwa Powiatowego w Rybniku, przy ul. 3 Maja 31, p. 2 lub 3 w godzinach pracy urzędu lub skorzystać z wyszukiwania pojazdów (odnośnik w załączniku poniżej). W celu wyszukania własnego pojazdu, po pobraniu/otwarciu pliku PDF, należy nacisnąć jednocześnie kombinację klawiszy CTRL+F (powinno pojawić się pole wyszukiwania w dokumencie), po czym należy wpisać numer rejestracyjny.

W przypadku gdy właściciel może udokumentować, że pojazd posiada polisę OC i/lub badanie techniczne i nie powinien znaleźć się na wykazie prosimy o zgłaszanie rozbieżności na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podanie do publicznej wiadomości następuje w drodze wywieszenia niniejszego obwieszczenia na tablicy ogłoszeń budynku Starostwa Powiatowego w Rybniku oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Rybniku (www.starostwo.rybnik.pl) i w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Rybniku (www.bip.starostwo.rybnik.pl).

Załączniki:
PlikOpisZałączającyRozmiarPobieranieData utworzeniaOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Wygaszenie rejestracji.pdf)Wygaszenie rejestracji.pdf Patryk Kowalczyk711 kB442024-05-27 14:092024-05-27 14:09

Menu przedmiotowe

Przydatne linki

Informacja dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

gluchoniemi